Aktualności
E-czynsze
Śmieci - nowe zasady gospod.
Nasze osiedlowe sprawy
Historia spółdzielni
Władze / organy statutowe
Przewodnik interesanta
Przepisy spółdzielcze
Przetargi / Ogłoszenia
Wolne lokale użytkowe
Nieruchomości mieszkaniowe
Dział. społeczno-wychowawcza
Aktualności
Galeria
Oferta
Archiwum
Fotogaleria
Odnośniki
Plan osiedla/własność ulic
Kontakt

Dzisiaj jest niedziela, 20 sierpnia 2017 roku (232 dzień roku)


 
ARCHIWUMW dniu 25.09.2015r. Odbył się festyn z okazji święta pieczonego ziemniaka. W całe przedsięwzięcie, jak co roku, zaangażowało się dużo grup działających w SDK „9”. Dzięki temu goście naszego festynu mieli możliwość wzięcia udziału w konkurencjach rowerowych organizowanych przez członków grupy Rajder, walczenia na piankowe miecze z grupą Fenix, zapoznania się i poćwiczenia udzielania pierwszej pomocy, dzięki drużynie ratowniczej ZHP. W konkurencje sportowe zaangażowali się członkowie Eibleann- znamienitej grupy tańca irlandzkiego. Goście naszej imprezy korzystali również z przejażdżek konnych i oczywiście wspólnego pieczenia kiełbasek i ziemniaków przy ognisku. Atrakcjom i dobrej zabawie nie było końca a nad całością i prawidłowym przebiegiem całej imprezy czuwali pracownicy działu społecznego-wychowawczego Spółdzielni Mieszkaniowej w Opolu.Otwarcie wystawy kl. IIIb z PSP 15 w Opolu dnia 08.12.2015r.
8 grudnia w naszej galerii odbyło się otwarcie wystawy kl. IIIb z PSP 15 w Opolu. Prace powstały w ramach warsztatów artystycznych w naszym domu kultury i stanowiły niezwykłą scenografię do wieczorku poezji Pani Bożeny Georg-Dąbrowskiej, który miał miejsce 26.11.2015r.
2015.09.02. Wakacje, wakacje i po wakacjach...
Co dobre szybko sie kończy i czas już do szkoły. Na szczęście pozostaną w nas niezwykłe wspomnienia. W tym roku w sierpniu na Bytnara Rudego 2 podczas wakacji Spółdzielczy Dom Kultury zaoferował dzieciom moc atrakcji. Były potyczki rycerskie, eksperymenty alchemiczne, zabawy i rozgrywki sprawnościowe. Dzieci mogły rozwijać swoje plastyczne zdolności malując na tkaninie lub tkając łapacze snów. Były także warsztaty filozoficzne, dzięki którym dzieci mogły poczuć się jak to jest być w "innej skórze". Zabawy z elementami judo, wzmacniały kondycję dzieci i wyzwalały wolę walki.
Organizowaliśmy także wycieczki. Byliśmy w kinie "Meduza", gdzie dzieci brały udział w warsztatach filmowych. Wchodziliśmy na wieżę Piastowską, spędziliśmy również miłe chwile podczas rejsu statkiem. Ciekawym wspomnieniem będzie też dla dzieci przejażdżka koniem oraz ognisko i pieczenie kiełbasek.
2015.08.09. Wakacje pod hasłem: "Kraina Fantazji". Czas wakacyjny w świetlicy przy ul. Kieleckiej był pełny rozmaitych atrakcji. W ciągu całego lipca świetlicę odwiedziło ponad 30-cioro dzieci, które aktywnie uczestniczyły w zajęciach i wycieczkach prowadzonych przez Panią Zosię Pełek. Dzieci odwiedziły grotę solną, kręgielnię, wspięły się na najwyższe kondygnacje wieży ciśnień, płynęły statkiem Opolanin po Odrze ponadto spędziły cały dzień w opolskim zoo, a przed upałem schroniły się w kinie Helios oglądając wspaniały seans filmowy. Czasu nie brakło również na jazdę konną, wyjścia na lody czy wędrówkę szlakiem „ucieczki polskiego złota” w NBP. Wakacyjny czas wypełniły również zajęcia na miejscu. Atrakcyjne i pełne wspaniałych wrażeń warsztaty prowadzone przez Panią Zosię na pewno na długo wpiszą się w pamięć wszystkich uczestników wakacyjnej „Krainy Fantazji” w świetlicy SDK „9” przy ul. Kieleckiej.
Festyn z okazji Dnia Dziecka 2015.
Z okazji Dnia Mamy w naszej Galerii "9" odbył sie wernisaż prac rysunkowych, najmłodszych uczestników grupy plastycznej pt. "Moja Mama". Każde dziecko narysowało kredkami portret swojej ukochanej mamy. Powstały prace niezwykle barwne, oryginalne, czasami bardzo zabawne, a jednocześnie wyjątkowo szczere. Wszystkie mamy starały rozpoznać się na obrazkach, a następnie same zmierzyły sie z trudną sztuką portretowania i narysowały twarze swoich dzieci.
"Kraina fantazji". Spółdzielczy Dom Kultury "9" Spółdzielni Mieszkaniowej w Opolu zaprasza dzieci od lat 7 do 12 do świetlicy ul. Kieleckiej 6 w miesiącu lipcu 2015 r. w godz. 10-14. Więcej informacji tutaj.


25 kwietnia br. w gościnnych progach PSP 5 odbyła się coroczna impreza TANIEC DLA KAŻDEGO. Dzieci z I, II i III klasy z PSP15 które uczęszczają na warsztaty artystyczne do SDK9 zachwyciły publiczność występami. Grupa tańca irlandzkiego pokazała wysoki kunszt taneczny, a grupa tańca orientalnego oczarowała publiczność
W dniu 26.03.2015 odbyło się spotkanie Wielkanocne reprezentantów z grupy seniorów i dzieci zaangażowanych w zajęcia w SDK "9". Spotkanie to odbyło się pod hasłem: "Tradycja a nowoczesne przeżywanie świąt wielkanocnych". Dyskutowaliśmy o tradycjach, przybliżyliśmy sobie historię świat wielkanocnych i w miłej atmosferze spędziliśmy razem czas.
Na stole pojawiły się również przepiękne stroiki świateczne, wykonane na warsztatach plastycznych przez seniorów.
Warsztaty wielkanocne w filii SDK "9" na Malince
Wtorek 24 lutego 2015r. był dniem wyjątkowym w naszej Galerii "9". Tego dnia odbył się wernisaż prac malarskich, uczestniczek zajęć plastycznych dla dorosłych: Agnieszki Nurkowskiej, Elżbiety Tkoczyk, Marii Plewy, Anny Kwiatkowskiej, Iwony Wylęgały oraz Agnieszki Styrny. Obrazy każdej z Pań, zrobiły duże wrażenie na oglądających, którzy tak licznie przybyli do naszej Galerii. Oprawę muzyczną, zapewnił nam doskonale grający kwartet saksofonowy z Państwowej Szkoły Muzycznej II st. w Opolu, który przygotował prof. Jan Swaton. Wystawę prac można oglądać do końca marca bieżącego roku.


Opolski Klub Fantastyki FENIX to miejsce na ziemi dla każdego fana wszelkiej literatury z dziedziny szeroko pojętej fantastyki a także dla miłośników gier planszowych i RPG. Klub zajmuje się także organizacją imprez kulturalnych takich jak opolskie Spotkania Fanatyczne, Dni grania w RPG, konwent fantastyczny Opolcon.
Serdecznie zapraszamy na spotkania odbywające się regularnie w każdy wtorek o godzinie 18.
Strona : http://fenix.rpg.pl/

Spółdzielczy Dom Kultury "9"
Spółdzielni Mieszkaniowej w Opolu
ma zaszczyt zaprosić
na uroczyste otwarcie wystawy zbiorowej,
uczestniczek warsztatów plastycznych dla dorosłych
24 lutego 2015r. o godz. 18:30
w Galerii "9" SDK
ul. B. Rudego 2 w opolu

Bal Karnawałowy 2015 w SDK "9" był podróżą w czasie do zamierzchłych dziejów średniowiecznych rycerzy i pięknych dam. Na balu pląsom, podskokom i hulańcom nie było końca. Piękne stroje dam dworu i mężnych rycerzy tworzyły znakomitą atmosferę. Nie zabrakło również potyczki odzianych w stal rycerzy z grupy Wiwern, oraz wróżb i przepowiedni starej wiedŸmy. Dzięki zaangażowaniu grupy tańca irlandzkiego Eibleann - Irish Dance Drama Group oraz grupy Rycar, wszyscy świetnie się bawiliśmy, a bal u królewskiej pary SDK "9" koniecznie trza nam będzie powtórzyć!31.01.2015 Wieczór Kolęd w SDK "9". Wystąpiły Chóry: Legenda, Hiacyntus, Medicanto pod kierunkiem Elżbiety Willim.
Za wieczór wypełniony magią muzyki i pięknem kolęd w imieniu wszystkich widzów serdecznie dziękujemy!
Ferie zimowe w SDK "9". Wśród licznych atrakcji nie zabrakło pełnej wrażeń wycieczki do wrocławskiego Afrykarium, odwiedzin w odnowionym Teatrze Lalki i Aktora im. A. Smolki na "Liścikach na wietrze", Muzeum Polskiej Piosenki czy zajęć z Judo bądz łucznictwa tradycyjnego. Wszyscy świetnie się bawiliśmy a czas ferii zimowych spędzony w SDK "9" zaliczyć należy do niezapomnianych przeżyć.Mikołaj 2014


Zapraszamy dzieci w wieku 7+ na zajęcia ruchowe z elementami judo w każdą środę o godz.17.30
Pierwsze spotkanie organizacyjne 08-10-2014, godz. 17.30

21-10-2014 odbyło się uroczyste otwarcie wystawy pokonkursowej "Namaluj poezję", której uczestnikami były dzieci w wieku 6-12 lat z PP nr 54 oraz ze szkół PSP 5, PSP 15, PSP 29. W konkursie brały również udział dzieci uczęszczające na nasze zajęcia plastyczne, które prowadzi pani Mara Ostrowska. W sumie w konkursie wzięło udział około dwieście dzieci.

Oto zwycięzcy w poszczególnych grupach wiekowych:
Grupa 4-6 lat
I msc - Pola Michalska
II msc - Natalia Knura
III msc - Zosia Janoszek
Wyróżnienie - Maria Jamrozik


Grupa wiekowa I kl.- III kl
I msc - Melissa Ogonowska
II msc - Oliwka Kołat
III msc - Amelka Wawrzkiewicz
Wyróżnienie - Paweł Urbaniak - Wrzosek


Grupa wiekowa IV kl- VI kl
I msc - Monika Rzeczycka
II msc - Olimpia Szymańska
III msc - Mateusz Pawliczek
Wyróżnienie- Patrycja Markowska

Nagroda Organizatora - Jagoda Samek
Swięto Pieczonego Ziemniaka 2014

Wakacje z "SDK" 9 rozpoczęliśmy w filii przy ul. Kieleckiej. W lipcu w zajęciach uczestniczyło ponad 26 osób. Był to radośnie spędzony czas podczas częstych wędrówek, gier i zabaw oraz wycieczek. Między innymi dzieci bawiły się w Kręgielni, na basenie "Wodna nuta", zwiedzały Wieżę Piastowską, płynęły statkiem po Odrze, odwiedziły Kino Helios i Grotę Solną. Miał miejsce również profesjonalny plener malarski. Działo się to dzięki uprzejmości i gościnności mieszkanki naszego osiedla Pani Eli, za co serdecznie dziękujemy!
W sierpniu zajęcia kontynuowane były w "SDK" 9 przy ul. Bytnara Rudego 2. Zainteresowanie ofertą wakacyjną naszego domu kultury nie spadło a wręcz przeciwnie. W zajęciach uczestniczło ponad 30 dzieci. Celem każdego wakacyjnego dnia była eksplozja rodości i odrobiny dziecięcego szaleństwa. A zatem atrakcji nie brakowało: dzieci współtworzyły i bawiły się w małpim gaju na terenie naszego osiedla, a pod okiem mistrzyni trenowały judo. Z prawdziwym rycerzem ćwiczyły tańce dawne i przeżywały rycerskie przygody. Wędrówkom po Opolu nie było końca: dzieci odwiedziły opolskie Zoo i kino Helios, uczestniczyły w grze miejskiej pod hasłem "Otwarte Zabytki" i płynęły statkiem po kanale młynówka. Czas wakacji spędzony z "SDK" 9 zmierzony został szerokimi uśmiechami wszystkich uczestniczacych dzieci i wyniósł ponad 1 kilometr długości!Dzień Dziecka w tym roku odbył sie na boisku przy ul. Chełmskiej. Na imprezie było wiele atrakcji, takich jak: jazda na koniu, namiot rycerski, w którym można było przymierzać zbroje i próbować średniowiecznych mieczy, warsztat kuglarski prowadzony przez Mantikorę, malowanie twarzy, zabawy manualne: nawijanie koralików z makaronu oraz warsztat plastyczny,a także zabawy ruchowe. Były również konkurencje medalowe, a wśród nich: strzelanie z łuku, strzelanie z karabinu, biegi i konkurs "budowlaniec". Imprezę wspierali także swoją aktywnością harcerze oraz ratownicy medyczni. Całość przebiegała pod znakiem radości, słońca i dobrej zabawy.W naszej Galerii odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego "Sport w wyobrazni ucznia"Uśmiech wskazany" - taki tytuł nosiła wystawa plastyczna Pani Bożeny Georg-Dąbrowskiej, której uroczyste otwarcie nastąpiło 25.03.2014r. w naszej Galerii "9". Na wystawie zaprezentowane zostały kartki artystyczne o tematyce świątecznej a także zawierające akcent humorystyczny odwołujący się do życia codziennego. Kartki wykonane techniką kolażu przy wykorzystaniu fragmentów gazet i czasopism, były opatrzone dodatkowo zabawnym tekstem. Wystawę można podziwiać do połowy majaBywalcy SDK "9" sobotnie popołudnie 29 marca spędzili na imprezie TANIEC DLA KAŻDEGO. W gościnnych progach PSP nr 5 zaprezentowały się poszczególne grupy taneczne oraz teatr ognia.


11.IV.2014r. w SDK "9" miało miejsce rostrzygnięcie konkursu pt. "Co było pierwsze jajko czy kura?". Nagrodę główną zdobyła praca Martyny Stachowskiej, która łączyła w sobie elementy opowiadania fantastycznego z teorią naukową, a całość napisana była w konwencji humorystycznej.


--------------------------


Ferie 2014 w obiektywie


--------------------------


Spółdzielczy Dom Kultury "9" serdecznie zaprasza na otwarte warsztaty taneczne, które odbędą się 18-01-2014. W programie nauka tańców: Samby, Tanća brzucha i Zumby. Zaczynamy o godz.15.00, wstęp bezpłatny.--------------------------


13 grudnia 2013 roku odbyło sie bardzo ciekawe i sympatyczne spotkanie z nauczycielem buddyjskim Markiem Witkiem. Pan Marek praktykuje Buddyzm Diamentowej Drogi od dwudziestu sześciu lat, jest uczniem Lamy Olego Nydahla i prowadzi wraz z przyjaciółmi ośrodek buddyjski w Opolu. Tematem wykładu były zagadnienia: miłość, radość, współczucie i wolność w Buddyzmie Diamentowej Drogi.--------------------------


Dnia 6 grudnia 2013 roku przybył do SDK św. Mikołaj i po wspólnej zabawie dzieci oraz kilku prezentacjach talentów wręczył naszym pociechom prezenty--------------------------


Dnia 22 listopada 2013 r. odbył się w Galerii "9" wieczór autorski poezji p.Bożeny Georg - Dąbrowskiej opatrzony tytułem "Nawijanki - wiersze nazbierane". Pani Bożena, emerytowana pedagog - terapeutka z wieloma nagrodami i wyróżnieniami, animatorka kultury jest mieszkanką naszego osiedla. Panią Bożenę wspierały koleżanki z lat studenckich: Anna, Danuta i Ewa. Wieczór był piękny i bogaty we wrażenia artystyczne.--------------------------


Dnia 29 października 2013 w Galerii „9” w Spółdzielczym Domu Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej w Opolu odbyło się uroczyste otwarcie wystawy pokonkursowej „Wierszomalowanki”.

Zadaniem uczestników konkursu było stworzenie prac plastycznych do wybranych przez organizatora wierszy. W konkursie udział wzięły dzieci ze szkoły Psp5, Psp15, z przedszkola 51 i 54, ze świetlicy „Malinka” oraz z zajęć plastycznych w SDK9.
Przysłano do nas ponad dwieście prac z czego dwadzieścia jeden zostało nagrodzonych i wyróżnionych. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wiekowych:

Kategoria 5-6 lat:
1 miejsce – Magda Kurbel
2 miejsce – Gabrysia Kasperska
3 miejsce – Helena Kalińska

Kategoria 7-9 lat:
1 miejsce – Helena Krzeszowiec
2 miejsce – Martyna Stachowska
3 miejsce – Kamil Trybulewicz

Kategoria 10-12 lat:
1 miejsce – Agnieszka Wrześniewska
2 miejsce – Zuzanna Okaj
3 miejsce – Tymoteusz Plutarski

Zapraszamy wszystkich do obejrzenia wystawy w naszej Galerii „9”

--------------------------


31 października 2013 w czwartek wieczorem świetlica SDK zorganizowała dla dzieci spotkanie w klimacie Halloween. Było tradycyjne dłubanie dyń z których zrobiliśmy fantastyczne lampiony.
Każde dziecko przygotowało sobie „straszliwe” przebranie, które przyniosło z domu lub wykonało ze szmatek w świetlicy.
Ogromną atrakcją było halloweenowe malowanie twarzy przez naszą Panią plastyczkę.
Na koniec wieczoru tak wystrojone i umalowane dzieci wzięły udział w iście „upiornej” sesji zdjęciowej.


Regulamin szczegółowy konkursu dla wychowawców, opiekunów klas szkoły podstawowej oraz przedszkola i innych placówek kulturalnych.

 • Prosimy o wybranie oraz przekazanie (przesłanie) nam 10 najciekawszych i (lub) najładniejszych prac plastycznych z jednej grupy/klasy.

 • Może to być ilustracja do wiersza lub zobrazowanie wrażenia (impresja) wywołanego przez wiersz.

 • Technika prac jest dowolna (malarstwo, rysunek, grafika lub collage).

 • Wielkość pracy: format A4-A3.

 • Prace powinny być opisane w następujący sposób:
  imię, nazwisko, rok urodzenia (klasa), tytuł wiersza, przedszkole, szkoła, nr.tel.placówki.

 • Prace plastyczne prosimy składać do 18-10-2013 w Spółdzielczym Domu Kultury „9”, ul. Bytnara „Rudego” 2 w Opolu, od poniedziałku do piątku w godzinach 16.00-19,30.
  Nr.tel. 0774555308

 • Przedszkola, szkoły i domy kultury zostaną poinformowane o wynikach konkursu.

 • Jednym z kryteriów oceny prac będzie samodzielność ich wykonania.

 • Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie

-------------------------------------------------

"W krainie baśni i poezji" - jesienne bajanie (każdy piątek miesiąca).
Świetlica SDK przy ulicy Kieleckiej 6 w godzinach 16.30 do 18

------------------------------------------------


11 grudnia 2012 r. w Naszej Galerii „9” odbyła się wystawa „ORIGAMI” czyli japońskiej sztuki składania papieru. Autorem wszystkich prac jest 16 – letni Piotr Wiącek , uczeń I klasy liceum.


Wystawa zachwyciła wszystkich oglądających. Na szczególną uwagę zasługuje misterne wykonanie wszystkich figur. Szczególe wrażenie zrobiła ponad dwu metrowa kobra

Młody artysta zorganizował podczas wystawy pokaz składania papierowego modułu, które złożone ze sobą tworzą jedną konstrukcję. We wspólne tworzenie figurki zaangażowali się wszyscy uczestnicy wystawy.

Życzymy Piotrkowi dalszych sukcesów i gratulujemy zaangażowania
w niezwykłe hobby.
 

--------------------------------------------------------

W sobotę 24 listopada 2012 roku odbył się Koncert Pieśni NieWesołych w wykonaniu zespołu śpiewu tradycyjnego "Niezłe Ziółka". Zaprezentowano pieśni ludowe weselne, pogrzebowe, ballady. Usłyszeliśmy o niecnych planach i postępkach ukochanych, czy poślubionych, a także Świętych i kilku takich co się Boga nie bali. To był miły wieczór

 

--------------------------------------------------------

11 czerwca 2012 roku odbył się Festiwal Piosenki Przedszkolnej.
Publiczne Przedszkole nr 54 oraz SDK' 9 wspólnie zorganizowały Festiwal Piosenki Przedszkolnej. Zaprezentowało się 6 solistów - od 3 do 6 lat. Jurorom najbardziej podobały się :
- 3 letnia Hania Malewicz,
- 4 letnia Wiktoria Lewandowska,
- 5 letnia Magda Kurzyna.
 
Zaprezentowało się również 9 zespołów. Nagrody otrzymały trzy :
- Hania Cichocka, Anelka Jaśkiewicz, Magda Musiał, Wiktoria Lewandowska, Iga Raczkowska
- Olek Jankowski, Maja Smolińska, Zuzia Wittig
- Julia Dela, Martyna Pawełczyk, Magda Wawrzyńczak
a najmłodsi zostali wyróżnieni.
 
Dziękujemy za udział i do zobaczenia za rok !!!
W imieniu Przedszkola Lidia Sadowska i Małgorzata Maciałek SDK' 9

--------------------------------------------------------

Ferie zimowe 16 - 27 stycznia 2012 r.

W tym roku ferie zimowe w SDK "9" przebiegały pod hasłem "Zimowanki", a to ze względu na sporą dawkę zabaw słowem (wierszyki - rymowanki, szukanie słów) oraz układanek (konkurs na najszybsze ułożenie puzzli).
Od 16 do 27 stycznia w naszej świetlicy dzieci bawiły się w różne gry planszowe oraz brały udział w wielu konkurencjach sportowych (tenis stołowy, wyscigi, slalomy, zabawy z piłką i balonami).
Dzieci miały okazję bawić się w kręgielni, na osiedlowym placu zabaw oraz obejrzeć film "Alvin i wiewiórki" w kinie.
Wykonaliśmy zabawki ekologiczne z przedmiotów już niepotrzebnych oraz bawiliśmy się w kółko-krzyżyk "żywymi pionkami", na przygotowanych przez drużyny planszach.
Własnoręcznie wykonane stroje i maski karnawałowe były głównymi elementami pokazu mody. Dzieci miały okazję również pokazać swoje umiejętności w konkursie "Mam talent".
Na zakończenie ferii urządziliśmy sobie bal przebierańców.
Wszyscy byli bardzo zadowoleni.

[image] [image] [image] [image] [image] [image] [image] [image] [image] [image] [image] [image] [image] [image] [image] [image] [image] [image] [image] [image] [image] [image] [image] [image] [image] [image] [image] [image] [image] [image]

w świetlicy SDK na ul. Kieleckiej 6
"Do świetlicy na luzaka daj drapaka".

Na to hasło aktywnie zareagowało 18 dzieci.
Ferie rozpoczęliśmy w prawdziwie zimowych klimatach. Zjeżdżaliśmy na sankach z góry na osiedlu Armii Krajowej, lepiliśmy bałwany i rozgrywaliśmy wojnę na śnieżki. Śniegiem cieszyliśmy się bardzo krótko. Kolejne dni były tez bardzo radosne, choć bez białego puchu. Graliśmy w tenis stołowy w SDK "9" i kręgle w "Szarej Wilii".
Byliśmy w kinie i dwa razy w bibliotece na ul. Kwiatkowskiego 1, na spotkaniu z książką F. Simon "Koszmarny Karolek". Odtwarzaliśmy szalone pomysły Karolka np. Zamieniając się w mumie bądź tworząc niektóre rekwizyty wg. Wzorów.
W świetlicy natomiast robiliśmy maski karnawałowe, biżuterię, upominki dla babci i dziadka malowane farbami "Window".
Nie mogło zabraknąć również zabaw integracyjnych i konkursów zręcznościowych.
Jednym słowem działo się działo, że czasu wolnego brakowało.

-------------------------------------------------------

22 listopada 2011 o godzinie 18:00 odbyło się uroczyste otwarcie wystawy prac plastycznych pani Elżbiety Tkoczyk.

Pani Elżbieta Tkoczyk od wielu lat uczestniczy w różnorodnych zajęciach organizowanych w Spółdzielczym Domu Kultury. Początkowo był to tenis stołowy, potem kurs tańca towarzyskiego, nauka gry na gitarze, nauka języka hiszpańskiego. Obecnie największą pasją Eli jest malarstwo.
A tak mówi o sobie sama artystka:

Najczęściej dopiero na emeryturze ma się więcej czasu na kontakt z naturą i na zachwycanie się jej pięknem w każdej postaci.

W tym też okresie załatwiłam sobie działkę, która choć prowadzona mniej profesjonalnie, daje mi relaks i wiele estetycznych wrażeń. Podpatruję ptaki , jeże i inne małe stworzenia, ale przede wszystkim podziwiam piękno i różnorodność kwiatów nie tylko na mojej działce ale i u sąsiadów.

Bardzo lubię układać je w bukiety i zanoszę do malowania w tutejszym SDK-u. Malują je chętnie prawie wszyscy uczestnicy warsztatów plastycznych (dzieci i dorośli). Niektóre z nich (mniej lub bardziej udane) można zobaczyć na moich obrazach. Malowanie ich sprawia mi coraz większą radość.

Z mojego balkonu mam widok na Park osiedlowy i możliwość oglądania przepięknych barwnych zjawisk w różnych porach roku i dnia. Niektóre mnie tak zachwyciły, że utrwaliłam je na zdjęciach.

Na wystawie tej widać próby przedstawienia tematów w rożnych technikach plastycznych, gdyż interesuje mnie prawie wszytko: rysunek, malowanie i inne. Na razie jeszcze się uczę i ciągle poszukuję ..., a zachęcona, przez prowadzącą warsztaty plastyczne, przyjaciół i kierownictwo SDK, po raz pierwszy prezentuję to co do tej pory udało mi się stworzyć.

Otwarcie wystawy zostało uświetnione występem kwartetu smyczkowego "Con Amore".

Wystawę będzie można oglądać to końca grudnia. Serdecznie zapraszamy.

-------------------------------------------------------

WAKACJE. W czasie tegorocznych wakacji Spółdzielczy Dom Kultury zorganizował Świetlicę dla dzieci ptzy ul. Kieleckiej 6.

Przez dwa miesiące dzieci brały udział w zorganizowanych przez nas zajęciach.

Wakacje w "siedmiomilowych butach" miały podział na tygodnie np. biegiem po zdrowie, barwy lata, na tropie przyrody, skok w kosmos, zabawa w cyrk, być artystą, wyprawa na dziki zachód, w krainie baśni.

Wszystkie zabawy, gry, prace plastyczne oraz wycieczki były dostosowane do tematu tygodnia.

Dzieci miały okazję zwiedzić ogród zoologiczny, kamienicę mieszczańską, galerie opolskie, bibliotekę, kręgielnię, grotę solną oraz pobawić się na Wyspie Bolko. Nie zabrakło czasu również na podziwianie piękna Opola.

[image] [image] [image] [image] [image] [image] [image] [image] [image] [image] [image] [image] [image] [image] [image] [image] [image] [image]

-------------------------------------------------------

07.10.2011 miała miejsce kolejna już edycja "Jesiennego Ceili" - irlandzkiej zabawy tanecznej, organizowanej przez działający przy SDK "9" zespół tańca irlandzkiego "Eibleann". "Ceili" to forma tradycyjnej irlandzkiej zabawy tanecznej o integracyjnym charakterze; w opolskim SDK-u nabrała charakteru imprezy cyklicznej i stanowi symboliczne otwarcie sezonu tanecznego.

Ceili to otwarta impreza dla wszystkich, którzy w praktyczny sposób pragną się przekonać czym jest taniec irlandzki. Jak co roku zabawa Ceili zgromadziła zarówno tych, którzy od lat lubują się w tańcu irlandzkim, jak i tych, którzy nigdy wcześniej nie mieli z nim do czynienia.

Po krótkiej rozgrzewce i nauce podstawowych kroków przyszedł czas na wesołe pląsy w rytm skocznej, irlandzkiej muzyki. Atmosfera Jesiennych Ceili nie tylko pozytywnie nastraja, ale wręcz "ładuje" pozytywną energią! Nie inaczej było tym razem, mimo, że czasem plątały się nogi i gubił rytm wszyscy bawili się doskonale, a o to przecież chodzi!

[image] [image] [image] [image] [image] [image] [image] [image] [image] [image] [image] [image] [image]

-------------------------------------------------------

18.10.2011 W SDK "9" na przełomie września i października zorganizowaliśmy dla dzieci konkurs plastyczny pt. "Namaluj poezję". W konkursie wzięło udział 202 uczestników w wieku od 4 do 12 lat z różnych placówek, czyli: z przedszkola Integracyjnego nr 51, grupa przedszkolna zajęć plastycznych w SDK "9", PSP nr 15, PSP nr 5, PSP nr 29 oraz PSP w Domecku.

Dzieci wykonały prace plastyczne w technice dowolnej do wierszy Jana Brzechwy: "Grzyby", "Sójka" oraz "Chrząszcz". Jury było wielce podzielone, wręcz rozdarte - tak piękne prace stworzyły nasz pociechy.

Po wielu kłótniach jury wyłoniło następujących kandydatów:

 • I grupa wiekowa
  • I miejsce - Maciej Zięba (6 lat) - PP 51
  • II miejsce - Julia Kulesza (5 lat) - SDK
  • III miejsce - Mateusz Kowalowicz (7 lat) - SDK
  • wyróżnienie - Kornelia Kęśków (6 lat) - PP 51
  • wyróżnienie - Julia Czapla (6 lat) - PP 51
 • II grupa wiekowa
  • I klasa
   • I miejsce - Eryk Zubrzycki - PSP 15
   • II miejsce - Antonia Pacholik - PSP 5
   • III miejsce - Hania Sikorska - PSP 15
   • wyróżnienie - Oliwier Głowiński - PSP 5
   • wyróżnienie - Gosia Łuczak - PSP 15
  • II klasa
   • I miejsce - Leonard Świtoń - PSP 15
   • II miejsce - Karolina Bock - PSP w Domecku
   • III miejsce - Agnieszka Smolin - PSP w Domecku
   • wyróżnienie - Natalia Diakowicz - PSP 15
   • wyróżnienie - Jakub Szwiec - PSP 15
  • III klasa
   • I miejsce - Hela Berka - PSP 15
   • II miejsce - Julka Mościchowska - PSP 15
   • III miejsce - Julia Knura - PSP 5
   • wyróżnienie - Adam Kozdraś - PSP 15
   • wyróżnienie - Natalia Malinowska - PSP 15
 • III grupa wiekowa
  • I miejsce - Oliwia Paroń - V PSP 5
  • II miejsce - Aleksandra Więcek - VI c, PSP 5
  • III miejsce - Wiktoria Malczewska - IV c, PSP 5
  • wyróżnienie - Julia Mazur - VI c, PSP 5
  • wyróżnienie - Ewa Polesińska - V c, PSP 5
  • wyróżnienie - Julia Kwiatkowska - IV a, PSP 5

Dziękujemy opiekunom i dzieciom za tak liczną i piękną odpowiedź na naszą konkursową propozycję.
Uroczyste otwarcie wystawy pokonkursowej odbyło się 18.10.2011r. o godzinie 18:00 w galerii 9 SDK ul. Bytnara "Rudego" 2.
Wystawę będzie można oglądać do 18. listopada br. od poniedziałku do piątku w godzinach 16:00 - 20:00 oraz we wtorki i środy w godzinach 8:00 - 12:00

[image] [image] [image] [image] [image] [image] [image] [image] [image] [image] [image] [image] [image] [image] [image] [image] [image] [image]

-------------------------------------------------------

30.09.2011 w piątek, bawiliśmy się na boisku przy ul. Chełmskiej. Już tradycyjnie żegnamy lato przy ognisku.
Były konie, konkurencje, zabawy, a na koniec można było upiec kiełbasę w żarze ogniska.
Bardziej wytrzymali bywalcy festynu doczekali się upieczonych ziemniaków.

[image] [image] [image] [image] [image] [image] [image] [image] [image] [image] [image] [image] [image] [image] [image] [image] [image] [image] [image] [image] [image] [image] [image] [image] [image] [image] [image]

-------------------------------------------------------

27 - 30.06.2011 W dniach od 27 do 30 czerwca odbył się plener malarski w Rogowie Opolskim. Uczestnikami pleneru były panie, które w ciągu całego roku biorą udział w zajęciach plastycznych odbywających się w naszym Domu Kultury.

Warsztaty odbyły się na terenach parkowo-pałacowych Rogowskiego Zamku. W pierwszym dniu uczestniczki zwiedzały i podziwiały uroki miejscowości oraz otaczającej przyrody. Następnie wyruszyły na poszukiwanie ciekawych obiektów, których było pełno, bo wszystko zachwycało bogactwem formy, światła i kolorów. Szczególnym urokiem wabiło stare koryto Odry, które zostało uwiecznione na płótnie malarskim. Elementami architektury zachęcającymi do malowania były most, tarasy ze schodami a także sam zamek. W parku rosły przepiękne, stare drzewa, które także stanowiły obiekt działań artystycznych.

Uczestniczki warsztatów miały wiernego kompana, którym był Maciek - zamkowy kot. Na plenerowych pracach znalazła się płynąca obok Odra z przyległymi łąkami, polami i zagajnikami.

Przez cały pobyt była przepiękna pogoda. Ostatniego dnia pożegnała nas burza z ulewą, ogarnął nas żal i smutek, że przyszedł czas opuszczenia tego gościnnego i uroczego zamku rogowskiego.

Warsztaty malarskie na długo pozostaną w naszej pamięci i z chęcią byśmy tam powróciły. Dziękujemy dyrekcji biblioteki za przychylność i gościnę podczas pobytu.

[image] [image] [image] [image] [image] [image] [image] [image] [image] [image] [image] [image]

-------------------------------------------------------

18.06.2011 w parku osiedlowym świętowaliśmy XXX - lecie Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko - Własnościowej. Festyn z tej ważnej okazji rozpoczęliśmy konkursem plastycznym dla dzieci (rysowanie na asfalcie), rozgrywkami sportowymi tj. piłka plażowa, puszczanie latawców.

Od początku festynu można było również pojeździć na koniach. Dzieci miały okazję do zabawy z hula - hopem ( najlepsi w konkurencji otrzymali medale ), rzuty do puszek, tor przeszkód, walki na miecze oraz zjazdy na ślizgawce.
Dodatkową atrakcją dla dzieci było malowanie twarzy w przeróżne kolorowe wzory.
Ratownicy z Harcerskiej Grupy Ratowniczej pokazali jak prawidłowo udzielić pierwszej pomocy.
Natomiast urządzenia do zbierania odpadów zaprezentowali pracownicy firmy Remondis.
Miłośnicy zwierząt mieli okazję obejrzeć pokaz tresury psa policyjnego.
Wszyscy mogli również oglądać pokaz wschodnich sztuk walki zaprezentowanych przez grupę Aikido oraz Wing Chun Kung - Fu.
Specjalnie dla dzieci wystąpił teatrzyk z "Krainy Małego Dina".

Wieczorem wszyscy mogli podziwiać piękne tancerki z grupy tańca irlandzkiego oraz z grupy tańca orientalnego, a po pokazie wszyscy chętni tańcowali osobiście.
Gdy już zrobiło się ciemno i nastrojowo wystąpił tancerz tańczący z ogniem.

[image] [image] [image] [image] [image] [image] [image] [image] [image] [image] [image] [image] [image] [image] [image] [image] [image] [image] [image] [image] [image] [image] [image] [image] [image] [image] [image] [image] [image] [image] [image] [image] [image] [image] [image] [image]

-------------------------------------------------------

22.03.2011 o godzinie 1800 w Galerii "9" Spółdzielczego Domu Kultury otwarta została wystawa gobelinów Pani Agnieszki Staszczyszyn - Nurkowskiej.

Była to już siódma wystawa tej artystki w naszej galerii. Pani Agnieszka wystawia swoje prace od 1999 roku. Można je było podziwiać na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych. Z powodzeniem wykorzystuje różne techniki i materiały. Ulubiony tworzywem stał się jednak sizal. Dający wiele możliwości fakturowych i kolorystycznych.

Prace Agnieszki Nurkowskiej znajdują się w zbiorach prywatnych i nie tylko w Polsce, ale także w Kanadzie, Niemczech, Francji, Czechach i Szwecji.

Podczas wernisażu mogliśmy wysłuchać koncertu w wykonaniu Adriana Masseli - saksofon (ucznia kl. IV Państwowej Szkoły Muzycznej II-go stopnia w Opolu) oraz profesor Joanny Włocławek - Hornik - fortepian

Wystawę będzie można oglądać do 22-go kwietnia 2011.
Serdecznie zapraszamy.

[image] [image] [image] [image] [image] [image] [image] [image] [image] [image] [image] [image] [image] [image] [image]

-------------------------------------------------------

14-25.02.2011 W czasie tegorocznych ferii zimowych Spółdzielczy Dom Kultury przy ul. Kieleckiej 6 oraz przy ul. Jana Bynara "Rudego" 2 zorganizował dla dzieci feryjne zajęcia świetlicowe.

Od poniedziałku do piątku przez dwa tygodnie, dzieci miały okazję uczestniczyć w różnych zabawach ruchowych i słownych, zajęciach plastycznych, zabaw z książką w bibliotece przy ul. Kwiatkowskiego 1 oraz w konkursach (familiada, pokaz talentów itd.).

Dzieci zwiedziły siedzibę Straży Pożarnej, a tam oglądały sprzęty ratownicze, zaglądały do wozów strażackich. Lecz to nie wszystko, ponieważ w drugim tygodniu dzieci zostały "zamknięte w areszcie" w czasie wizyty na Komisariacie Policji. Tam też mogły z bliska obejrzeć uzbrojenie Policjanta idącego na akcję, a nawet przymierzyć kamizelkę kuloodporną lub kask.

SDK zorganizował również wyjście do kina, gdzie dzieci obejrzały przygody Guliwera oraz Misia Jogi.

Zajęcia świetlicowe zostały uświetnione pokazem sztuk walki Klubu Przyjaciół Aikido, po którym wszystkie dzieci bawiły się razem.

[image] [image] [image] [image] [image] [image] [image] [image] [image] [image] [image] [image] [image] [image] [image]

-------------------------------------------------------

05.02.2011. W Spółdzielczym Domu Kultury "9" odbywa się wiele zajęć tanecznych. Corocznie, wszyscy tancerze mogą podzielić się swoimi umiejętnościami na imprezie "TANIEC DLA KAŻDEGO".

5 lutego 2011 r. w auli PSP nr 5 rywalizowali ze sobą uczniowie klas III i II PSP 15. Odbył się turniej taneczny, a najlepsi otrzymali puchary. Pierwszaki zatańczyły tańce ludowe. Rozwija się grupa tańca irlandzkiego, ich występy przyjmowane są bardzo ciepło, natomiast atmosfera na sali robi się wręcz gorąca podczas występu grupy tańca orientalnego.


[image] [image] [image] [image] [image] [image] [image] [image] [image] [image] [image] [image] [image] [image] [image] [image] [image] [image] [image] [image] [image] [image] [image] [image] [image] [image] [image] [image] [image] [image] [image] [image]

 

© copyright 2006-2016 Web Design by TemplatesFreeLance.Com
Design downloaded from FreeWebTemplates.com
Free web design, web templates, web layouts, and website resources!